Mimo że Andriolli najbardziej jest znany jako rysownik i ilustrator to w jego dorobku są także obrazy. W czasie pobytu na zesłaniu w Wiatce (1868-1871), odnowił tam prawie wszystkie cerkwie i wykonał dla nich wiele obrazów. W tym czasie wykonał też serię ikon dla cerkwi Zaśnięcia Bożej Matki w pobliskiej Kukarce. Były to: Zmartwychwstanie Pańskie, Ostatnia Wieczerza, Wjazd do Jeruzalem, Wprowadzenie do świątyni Bożej Matki, Czterech Ewangelistów, Zwiastowanie, Narodzenie Chrystusa, Narodzenie Bogurodzicy, Zaśnięcie Bożej Matki, Podwyższenie Życiodajnego Krzyża, Anioł z kadzidłem oraz Anioł unoszący się do nieba.
W kraju, dla swojego parafialnego kościoła Św. Wita w Karczewie przekazał trzy obrazy przedstawiające Św. Kazimierza Królewicza, Chrystusa w grobie i Matkę Boską Smutną. Andriolli zaprojektował też niektóre chorągwie dla tego kościoła oraz bogato dekorowane drzwi.
W latach 1890-1891 Andriolli wykonał cykl 11 obrazów na zamówienie katedry w Kownie. Były wśród nich: Zwiastowanie Najświętszej Panny, Michał Archanioł walczący z szatanem, Ukamienowanie św. Szczepana, Św. Kazimierz, Zdjęcie z Krzyża, Uwolnienie św. Piotra, Trzej Królowie składający dary, Św. Józef z Chrystusem na ręku, Św. Tekla ze lwem oraz dwa olbrzymie płótna przedstawiające Połów ryb z Chrystusem i apostołami i drugi ze sceną biblijną.
Dla budowanego w latach 1889-1897 w Kałuszynie kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny namalował w 1892 roku obraz przedstawiający Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, przeznaczony do ołtarza głównego. W ostatnich latach życia realizował także zamówienie dla kościoła w Nowogrodzie Wielkim. Wśród kilku znanych jego obrazów o motywach świeckich, które można obejrzeć w Muzeum Narodowym w Krakowie, jest gwasz Walka powstańcza z 1889 roku (Scena z powstania 1863 roku), a w zbiorach Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się karton Skąd Litwini wracali? Kilka jego obrazów przechowywanych jest też w muzeach rosyjskich m.in. w Kirowie Pejzaż morski, Święty Jan Apostoł, Elena Karłowna Lichanowa oraz Bogurodzica z dzieciątkiem. Akwarele Andriollego pojawiają się ponadto na aukcjach dzieł sztuki. W poniższej galerii prezentujemy również ryngraf powstańczy oraz obraz olejny ze zbiorów Muzeum w Wilnie.